• Şevval Sevim

Bir Takım Meydan Okumalar

Karantinanın bilmem kaçıncı günü...

İnsanlar çok tuhaf çünkü buna da çok çabuk alıştılar. Yanlış anlaşılma olmasın! Bu iyi bir şey değil, bugün AVM'lerin bazılarını açtılar. AVM önünde kuyruk var. Ben normal hayatımızı yaşadığımız o günlerde elime kahvemi alıp mağaza gezmeyi kafa boşaltan bir aktivite olarak görürüm. Severim yani ama bu da değil be...


Neyse madem karantinadayız, herkes Instagram'dan birbirine meydan okuyor. Pillow Challange diye bir meydan okumada herkes yastık giydi mesela... Bende kendime meydan okudum ve kütüphanemde okumayı ertelediğim kitaplara sardım. Size dürüst olacağım, Netflix, Youtube derken kitap ile aramıza tatsız mesafeler girmiş.


Mesela kitabı evde sesli okuyorum. Diksiyon dersindeymişim gibi telaffuz etmeye çalışıyorum kelimeleri. Hem eğlenceli oluyor hem de gerçekten diksiyonuma bir şeyler katar belki diye düşünüyorum.


Bir uygulama indirdim ve gitar öğrenmeye başladım. Evet hani şu bir hevesle alınmış ama kenarda duran gitarı aldım elime, parmaklarım su topladı, uçları yara oldu. Bir enstrüman çalmanın zorluğuyla yüzleştim ama devam...


Şimdi de yeni bir meydan okuma geliyor kendime, bunu bir beklentiye girerek yapmıyorum. Bunu başarabilirsem afferin Şevval'cim ama olmazsa da suçluluk duymayacağım kendimi buna odakladım. Meydan okumam şu; bir şeylere başlamak konusunda gaza gelen birisiyim ve devam ettirme konusunda da tembel biri... Hedef Youtube'da tembelliği kırmak... Kendime bir takvim hazırlayacağım ve o takvime uymayı hedefliyorum. Hadi bakalım!

0 görüntüleme
Yeni İçeriklerden İlk Sen
Haberdar Ol

© 2020 Sevval Sevim w Saturngezegenli

  • INSTAGRAM
  • Black YouTube Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now