• Şevval Sevim

İmgeleme Mevzuları

Bugün hava karamsar, bıraksan saatlerce uyuyabilirim ama evden çalışmaya devam...


Bundan yıllar önce, size tam olarak o günü dün gibi hatırladığımı söyleyebilirim ki,

Efe Tur ile Kocaeli yollarındayken mor defterime bir imgeleme yazdım. Bugün oradaki çok ince detayların hayatımda oluşuna şaşkınım aslında Aykut Oğut'un kitabını okuyordum ve imgelemeden bahsediyordu. Aldım elime bir günümü hayal etmeye başladım. Yeşillikleri bol olan bir yerde bir ev hayal ettiğimi hatırlıyorum. Site olsun demiştim ve önünde kahveci olmasını ne kadar istediğimi yazmıştım. O zamanlar Defo yoktu. (Kendisi evimizin kedi sahibesi olur) Bir evcil hayvan istediğimi anlatmıştım. Sabah kahvemi içerken yanıma gelişini betimlemişim. Basit ama tatlı bir an'dı.


Şimdi size ben bunları yazdığım zaman bu detayların her birinin gerçekleşmekten ne kadar uzak olduğunu söylemem gerek. O zaman ki maddi- manevi hiç bir koşul buraya çıkacak gibi görünmüyordu.


Karantinada kahveci kapalı olsa da yukarıdakileri hayatıma çektiğimi farkettim ve bugün ki karamsarlığımdan kurtulmak için buraya bir imgeleme daha yapmak istiyorum.


-----------


Alarm kurmadan kendi kendime uyandığım günler çok daha keyifli oluyorum o yüzden o kadar ender alarm kurarım ki... Bugün o günlerden biri değil. Güzel bir ilk bahar günü. Sabah kalkıp kahvaltımı yapıyorum, kahve köşede demlenirken bilgisayarın başına kuruluyorum. Mailleri kontrol edip günlük programımı gözden geçiriyorum. Bence bir iş, zamanlara hapsedilmemeli. Bu üretkenliğin katili gibi bir şey. Teslim zamanları önemli. Okullarda dersi verilmesi gerektiğine inandığım şey programlı olmak. Bir insan yeterince programlı olursa saatlere hapsedilmeden her işin üstesinden gelebilir.


Bugün bir sergiye gideceğim, sonrasında da bir marka ile içerik toplantısı var. Hazırlanıp evden çıkıyorum, sergiye gideceğim arkadaşlarımla buluşup birer kahve daha içiyoruz. Bina'da sergi. Bina'da ki sergileri seviyorum. Samimi ve sıcak bir ortam. Açılışını kaçırmıştım ama burada açılışlar da çok güzel. Kadıköy'den Beşiktaş vapuruna atlıyorum ve marka ekibiyle buluşacağım yere geliyorum. 2-2,5 saat kafa patlatıyoruz ve bir sonuca varıyoruz.


Kendime kural bellediğim ve başarılı bir şekilde uyguladığım şeyden de bahsetmek isterim. Borç, özgürlük düşmanı bir şey. Para değil, borç. Günümüzde normalleşmiş olan şey. Bu yüzden tüm kredi kartlarını kapattım ve artık online alışverişlerde banka kartını kullanabilmenin verdiği rahatlıkla yaptım bunu. Sonra ki adımım da para biriktirmek oldu. He bir de paraya düşman gözüyle bakmamak lazım. Kafamdaki para tanımı şu : sevdiğin insanlara ve kendine, sevdiğin şeyleri sağlamak için bir aracı. Paraya tapan insanlardan olmayın ama paradan nefrette etmeyin bence. Para biriktirmek güzel şey.


Size harika gitar çaldığımdan bahsetmiş miydim? Aslında hep müzik kulağa olmayan biri olarak kodladım kendimi ama öğrendikçe daha çok keyif aldım gitardan. Aaa... bir de ehliyetimi aldım! Artık benim araba kenarda durmayacak :)


Sanırım artık kendi planner'ımı çıkarma fikrini yavaştan hayata geçirebilirim. Kafamda enfes fikirler var.


--------------


Aslında bu site pek okunmuyor olsa da açık açık fikirlerini, hedeflerini paylaşmak ne kadar zor. Bir sürü şey sansürledim kendi kafamdan buraya yazarken. Bakın bunlar basit hatta birileri için çoktan geçip gittikleri birer anı örneği ama başlangıç için harika.


Hayalleriniz ve hedefleriniz herkese hitap etmeyecektir. Birileri aptalca bulacak, küçümseyecektir. Çevrenizde olmasa da birilerine göre boş hayallerdir bunlar. Birileri -vazgeçmiştir ve sizi de buna ikna etmek isteyecektir. Umarım siz ve ben, kendimizde hep o hedeflerin peşinden gidecek gücü, azmi ve istikrarı buluruz.

0 görüntüleme
Yeni İçeriklerden İlk Sen
Haberdar Ol

© 2020 Sevval Sevim w Saturngezegenli

  • INSTAGRAM
  • Black YouTube Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now