• Şevval Sevim

Influencer Ne Ola ki?

Bundan 6-7 yıl önce bir çocuga "Büyüyünce ne olacaksın?" diye sordugumda asla duyamayacagım bir cevap, bugün 7'den 70'e herkesin dilinde. Influencer Nedir? - Kelime anlamı ile:

-Etki eden diyebiliriz. Evet aslında tam olarak bu. Kanaat önderi bir nevi. Hemen yüzünüzü ekşitmeyin... Belli bir kitleye ulasan insanlar, ünlü insanlar, takip edilen insanlar bizi direkt olarak etkiliyorlar. Arastırmalar yapılmıs. Mesela makyaj ile ilgili bilgili, ilgili olduguna inandıgınız birinin önerdigi ruj, televizyonda reklamlarda karsımıza çıktıgı zaman bizi pek etkilemiyormus. Influencer, Content Creator, Mini Influencer, Macro Influencer


Global sitelerde böyle bir grafik var. Bence bizim ülkemizde Mid-tier(Orta Katman) yok. Gözlemlerim 100.000 organik takipçiye erişen her içerik üreticiyi Makro olarak değerlendirdiğimiz yönünde. Yine 5.000 ve üzeri takipçiniz varsa içerikleriniz seviliyorsa markalar sizi mikro kategorisinde değerlendirecektir. Örnekleri mevcut.


Kısaca ilk yazıyı : Influencerlar yeni neslin kanaat önderleri, farklı konu ve kategorilerde tanınmış ve isim yapmış insanlar diyebiliriz.

0 görüntüleme
Yeni İçeriklerden İlk Sen
Haberdar Ol

© 2020 Sevval Sevim w Saturngezegenli

  • INSTAGRAM
  • Black YouTube Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now