• Şevval Sevim

Kontrol Manyağı Yanım ve Başlamadan Biten Online Dergi Girişimimiz

Merak ediyorum, sizin de kendi alanınızla ilgili korumacı bir yanınız var mı?


Bu yazdıklarımın birilerine ulaşmasını tabi ki isterim ama 1 kişi bile okumasada dürüst olmam gerek. İnsanın kendine karşı dürüst olması çok zor bir şey. İşe oradan başlamam gerek


Kontrol nedir? "Kontrol manyağıyım" diye kendimi tanımladığım zaman bütün taşlar yerine oturmuş gibi hissediyorum. Öte yandan kulağa korkunç geliyor. Mükemmeliyetçi birisi değilim. Mükemmeliyetçinin tam tersiyim bana soracak olursanız ama son zamanlarda benim alanıma girilmesine katlanamaz oldum. Basit bir mantığım var: Herkes kendi işine baksın!


Bunun sebebini düşündüm. Yakın geçmişe kadar farkında bile olmadığım bir durum... İş hayatına girdiğim zaman farkettim aslında.

Bunun çok eskilere dayanan bir hikayesi olmalı elbette ama aklıma gelen pek bir şey yok.

Tabi eğer... Sayılır mı bilmiyorum ama çok heveslendiğim, uykularımı kaçıran ama çok basit bir sonu olan o girişim geliyor aklıma...


Pekala aslında bunu size anlatmam lazım.

Sosyal medyaya ilk merak sardığım dönemler... 5 yıl kadar önce olabilir. En yakın arkadaşım ve tam olarak nerede tanıştığımızı hatırlamadığım 2 sosyal medya meraklısı kız (bizim gibi yani). Sanırım bir whatsapp grubuydu. O zamanlar blog yazan kızların dedikodu whatsapp grupları oluyordu (hala olduğuna bahse girerim bu grupların. Hevesini alınca sıkılıyorsun). Bu kızlarla orada tanıştık ve bir gün online makyaj dergisi kurmayı konuşmaya başladık.


Hiç bir sayısını kaçırmadığım Miço dergisi, Go Girl, Heygirl, CosmoPolitan derken bunun için yaratılmış olabilirim diye düşündüm. Özellikle ilerleyen yaşlarımda editörün ilk sayfaya yazdığı yazıyı okumayı çok severdim. Yani bu harika olacaktı.


Hepimizin bir günü vardı. Hepimizin birer konusu vardı ve her gün sayfada bir yazı paylaşılacaktı.


Gece 3'te heyecanla telefonda isim düşündüğümüzü hatırlıyorum. Ne kadar heyecanlı olduğumu size anlatamam. Neden bilmiyorum ama bu fikir harika yerlere gitmeliydi. Henüz Türkiye'de web'de böyle bir şey yapılmamıştı. Sonunda isme karar verdik. Site adını aldık, logo tasarladık (çok iyi değildi ama olsun). Site kuruldu.


Sitemizin MUHTEŞEM* logosu :)

Hatta size hazırladığımız programı gösterebilirim.

Pazartesi - Moda

Salı- Saç & Saç Bakım

Çarşamba - Oyun

Perşembe - Film-Dizi & Erkek Bakım & Moda

Cuma - Makyaj

Cumartesi - Bakım

Pazar - Tırnak Bakım & Nail Art


Her şey harika başlamıştı. Bir kaç gün yazılar yazıldı ve sonra bir gün -hangisi hatırlamıyorum- kızlardan bir tanesi yazısını yazmadı. Kontrolü eline almakla ilgili bir derdim varsa gerçekten işte tam da burada kendini göstermiş olacak ki benim aklımda kalan konuşma şöyle: -Daha ilk haftadan bunu yapamayız, yazın nerede? Böyle başarılı olamayız

(hatırlamadığım konuşmalar) -Bu işe ortak olarak girdik bize patronluk taslayamazsın. -Patronluk taslamıyorum GRUP DAĞILIR, FİKİR YATAR


Tam şu an aklıma Frozen filmi için yazılan 'Let it go' şarkısı geldi. Sanırım bu tip durumlarda o an bırakabilmeyi öğrenmek gerek. Sonra durumu tekrar gözden geçirmek için konuya geri dönebiliriz. Aslında olay çok basit 'aldırma'

Hala birisi alanıma girdiği zaman içimden bambaşka biri çıkıyor. Bunu tekrar gördüm. Beni yeni tanımış olsanız buna asla ihtimal vermezsiniz.


Bu yazı aldırmamayı öğrenmeye niyet edişimin yazısı... Eğer o gün online dergimizde olay çıkarmak yerine derin bir nefes alıp bir çözüm yolu arasaydım sorunsuz bir akışı olabilirdi olayın değil mi? Hayır, kendimi suçlayıp ağlamaya başlamadım, gerçekten. Sorun değil. O zaman yaptığım şeyi devam ettirmemek niyetindeyim.


Derin bir nefes alıp "Bu kusursuz bir şekilde böyle olmak zorunda mı? Hadi elinden gelenin en iyisini yap Şevval'cim. Olursa enfes! Olmazsa? Panik yapınca, sinirlenip sinirden ağlayınca bir çözüm bulamayacaksın kızım. Bir- iki adım geri git ve dışarıdan izle neden olmadı? Bir daha denediğinde ne yapman gerek, bırakmak istiyor musun? Sorun değil o da olur. Tekrar denemek istersen bu da harika" demeyi öğrenmeye çalışıyorum.


Aslında rahatlatıcı...

0 görüntüleme
Yeni İçeriklerden İlk Sen
Haberdar Ol

© 2020 Sevval Sevim w Saturngezegenli

  • INSTAGRAM
  • Black YouTube Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now